Choose another language. 

Dua, Verme, Namaz Bağlantısı, Bölüm 2 (İncil aracılığıyla # 262)

METİN: Korintliler 2: 7-15

7 Her insan, kalbinde amaçladığı gibi, ona izin verin. isteksizce veya zorunluluk duymaksızın: Tanrı neşeli bir vericiyi sever.
 
8 Ve Tanrı, tüm lütuf sana karşı bolluk kazanabilir; her şeye yeterince sahip olduğunuz her iyi işin bolluğu vardır:
 
9 (Yazdıkça, yurtdışına dağılmış; fakirlere verildi: onun doğruluğu sonsuza dek kalır.
 
10 Artık ekmek için bakan, ekmek için yiyecek sunacak, tohumunu ekip katacak ve doğruların meyvelerini artıracak;
 
11 Her şeye Allah'ın şükranına sebep olan tüm cömertlik için zenginleştik.
 
12 Bu hizmetin yönetimi yalnızca azizlerin istemini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda birçok şükranla Tanrı'ya da bol miktarda verir;
 
13 Şaşkınlıklar, bu hizmetin denenmesiyle Mesih'in müjdesine ve onlara ve tüm insanlara karşı liberal dağılımına itaat ettiğiniz için Tanrı'yı ​​yüceltiyorlar.
 
14 ve sizin için dua ederek, sizden sonra gelen Allah'ın aşkın lütfundan sonra.
 
15 Unutulmaz bir hediye olması için Tanrı'ya şükredin.

--- DUA: ---

"İncil'den Dua Etmek: İncil'de Namazın Her Geçişi ve Ayeti Üzerine Bir Dizin" başlıklı bir dizi ileti dizisine giriyoruz. Bu dizinin amacı İncil'in Tanrısı'na dua etmenizi teşvik etmek ve motive etmektir. Namaz Mecburi Adanmış İncil'de bu 500'den fazla ayet ve pasajların her birini vurguladık. Şimdiye kadar, bu seride 261 mesaj tamamladık.

Bu mesaj 262 başlıklı, Namaz, Veriliyor, Namaz Bağlantısı, 2. Bölüm.

Bu pasajda, Pavlus'un Korintlilere inanmaları için Yeruşalim'deki mü'minlerin ihtiyaçlarını vermeye teşvik ettiğini görüyoruz. Davasını gerçekleştirirken, eğer cevabını verirseniz, Hıristiyanlar istekli olarak başkalarının ihtiyaçlarına cevap verecek dört nedeni de getirir - dört cevaplı ibadet ürünü. Birinin durumuyla ilgili dua ettiğinizi söylemek için bir şey var, ancak acısını hafifletmek için vererek veya sunarak endişenizi göstermek için başka bir şey. Eminim Kasırga Harvey ve Hurricane Irma'nın kurbanları dualarımızı takdir etmekle birlikte verdiğimiz paraya ve gönderdiğimiz malzemelere çok teşekkür eder. Ve bir USA Today raporunda bu hafta belirtildiği gibi, yeryüzündeki felaketleri hafifletmek için Hıristiyan ajanslar var.
 
Kudüs'teki Hıristiyanların başında bir kasırga yoktu, ancak aşırı yoksullukla karşı karşıya kalmışlardı çünkü Yahudilik merkezinde Mesih'e olan inanç mesleklerinden dolayı toplumdan büyük ölçüde kesilmişti. Paul, Korintlilerin Kudüs'teki Hıristiyanlar arasında eksik olanı tedarik etmesini istiyor. InterVarsity Press'in yorumu, "Korintlilerin teklifiyle sağlanan özel yardım, Judean Hıristiyanlarının ihtiyaçlarını karşılamaktır. Kullanılan kelime, temel ihtiyaçların yetersizliğine veya eksikliğine işaret eder.İlk yüzyılda bu, yiyecek, giyim ve sığınma evinde yaşıyor.Bu nedenle Korintlilerin katkılarıyla sunulan yardım lüksten değil, zorunluluktur. "
 
Korintliler Kudüs'teki inananlara vaat ettiyse Paul onlara "kutsalların istemek" sağlayacağını söylüyor. Bu ihtiyacı olanlara özgürce verilmenin ilk nimetidir. Burada "istemek" kelimesi "eksiklik" anlamına gelir. Korint kilisesinin para teklifi, Kudüs'teki kilisenin hükümlerinde mevcut delikleri dolduracaktır. Cemaatin yokluğunu sağlayacaklardı. Ancak Paul, sağlanan ihtiyaçlardan çok daha iyi nimet verildiğini söylüyor.
 
12. ayette devam ederek, hediyelerinin duayla "Tanrı'ya şükran ederek de bol miktarda" olacağını söylüyor. Bu, ihtiyacı olanlara özgürce verilmenin ikinci nimetidir. Başka bir deyişle, Kudüs kilisesine verdikleri armağanlar, planladıklarının ötesinde gelişecek ve namazda Şükran Günü'nün dökülmesine veya Şükran Günü'ne sebep olmasına neden olacak. Kutsal Kitap, Tanrı'nın "halkının övgülerinde yaşadığını" belirtti. Korint kilisesinin verdiği armağanlar Kudüs'teki Hıristiyanların ihtiyaçlarının karşılanması için dua etmesine, ihtiyaçlarının karşılanması için "pek çok" coşkun şükranla dua etmesine neden olacak. Tanrı'ya "teşekkürler" diyecekler.
 
Son zamanlarda Şükran Günü yapanların herhangi birinin sebebi siz miydiniz? Birisinin dua isteği yerine bir övgü raporuyla kiliseye gelmesinin sebebi siz miydiniz? Değilse neden bugün serbestçe vermeye başlayalım? Başkasının ihtiyacını karşılayın. Onlara minnettar olmak için bir sebep verin.
 
Bu kelimeleri yazan Robert Murray'ın ruhunu paylaşabilir miyiz:

Tanrım, neşeli vericiyi seviyorsun,
Açık kalp ve el ile kim
Özgür kılar, bir nehir gibi
Bu, bütün ülkeyi tazeler.
 
Bize verilen zarafeti verin
Büyük ve özgür bir ruhla,
Hayatımızın ve tüm hayatımızın
Sana kutsayabiliriz.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Şimdi, bugün sizdenseniz ve Rab İsa Mesih'i Kurtarıcınız olarak tanımıyorsanız, ilk dua etmeniz Sinner'in Duası dediğimiz şey olmalı. Birincisi, lütfen anladığınız kadarıyla günahkar olduğunuzu ve Tanrı'nın yasalarını çiğnediğinizi anlamış olursunuz. Kutsal Kitap Romalılar 3:23'de şöyle diyor: "Herkes günah işledi ve Tanrı'nın şanından yakındı."

İkincisi, günah için bir ceza olduğunu kabul edin. Kutsal Kitap, Romalılar 6: 23'te şöyle diyor: "Günahın ücretleri ölüm"

Üçüncüsü, cehenneme giden yolda olduğunuzu kabul edin. İsa Mesih Matthew 10:28 de söyledi: "Vücudu öldüren, ancak canını öldürecek olanları değil, onlardan korkun; ancak, hem ruhu hem cesedi cehennemde yok edebilen kişiden korkun." Ayrıca Kutsal Kitap, Vahiy 21: 8'de şöyle diyor: "Fakat korku veren, inanmayan ve fahişır küfür eden kimseler, vekilleri, büyücüleri, müşrikleri ve tüm yalancıları ateşe burnunu çeken gölde yer alacaklar. Kükürük: İkinci ölüm budur. "

Şimdi bu kötü bir haber, ama işte iyi haber. İsa Mesih Yuhanna 3:16'da şöyle dedi: "Tanrı dünyayı o kadar sevdi ki, yalnızca oğlu Oğlu verdi, O'na iman edenlerin hepsi yok olmamalı, ancak sonsuz yaşama kavuşsun."

Sadece kalbinize inanın İsa Mesih'in günahlarınız için öldüğünü, gömüldüğünü ve O'nunla ezeli yaşamanız için Tanrı'nın gücüyle ölülerden çıktığını düşünün. Dua edin ve O'nun bugün kalbinize gelmesini rica edin.

Romalılar 10: 9 ve 13 "Eğer Rab İsa ağzınızı itiraf ederseniz ve kalbinize Allah'ın kendisini ölülerden dirilttiğine inanırsanız, kurtulacaksınız ..." diyor kimse kimseyi çağırmayacak Rab kurtarılabilecek "dedi.

İsa Mesih'in günahlarınız için çarmıhta öldüğüne, gömüldüğüne ve öldüğüne inanıyorsanız ve bugün kurtuluşunuz için O'na güvenmek istiyorsanız, lütfen bu basit dua ile bana dua edin: Kutsal Baba Tanrı, ben günahkarım ve hayatımda kötü şeyler yaptım. Tanrı aşkına, lütfen günahlarımı bağışla. Şimdi bütün kalbimle İsa Mesih'in benim için öldüğüne, gömüldüğüne ve tekrar dirildiğine inanıyorum. Tanrım İsa, lütfen kalbime gel ve ruhumu kurtar ve bugün hayatımı değiştir. Amin.

Sadece İsa Mesih'i Kurtarıcınız olarak kabul ettiyseniz ve o duayı dua ettiyseniz ve kalbinizden kastediyorsanız, size şunu söyleyin: Tanrının Sözü üzerine, şimdi Cehennemden kurtulduğunuzu ve Cennete gidiyorsunuz demektir. Tanrı ailesine hoş geldiniz! Tebrikler, Rabbiniz ve Kurtarıcı olarak İsa Mesih'e güvenin. Hayatta en önemli şeyi yaptınız. Yeni keşfedilen inancınıza Mesih'e büyümenize yardımcı olacak daha fazla bilgi için Gospel Light Society.com'a gidin ve "Kapıdan girdikten sonra yapmanız gerekenler" başlıklı bölümü okuyun. İsa Mesih, Yuhanna 10: 9'da "Ben, ben girersem bendeyim, o zaman kurtarıp içeri girip çıkıp çayır bulacağım" dedi.

Tanrı seni sever. Seni seviyoruz. Ve Tanrı sizi korusun.